Humani
Pracownia Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

Artykuły

Czytaj dalej

Mentalizacja. Jak wejść w skórę drugiej osoby? Anna Król-Kuczkowska

To nic niewarte. Na bank ją nudzę. Już ja wiem, co oni myślą. Zrobili to na złość. To na pewno moja wina. To na pewno ich wina. Umysł potrafi być przerażającym miejscem. Dlatego nie chce się tam wchodzić samemu. Z Anną Król-Kuczkowską rozmawia Agnieszka Jucewicz.

Czytaj dalej

Nie zawsze czas wyleczy rany - czyli co o psychoterapii mówi nauka Anna Król-Kuczkowska

Nie kwestionujmy psychoterapii jako metody leczenia! To dyscyplina naukowa, na podstawie której udaje się leczyć wiele przypadłości psychicznych i somatycznych. Wielokrotnie powtarzane badania z pola neuronauki pokazują, że trauma, fizyczna czy emocjonalna, pozostawia w mózgu obserwowany ślad. Profesjonalna psychoterapia potrafi taką bliznę goić.

Czytaj dalej

Stany niekontrolowane Anna Król-Kuczkowska

Kiedy wydaje się, że wszyscy odczuwają radość i świętują z bliskimi, w świecie ludzi, którzy doświadczyli bolesnych strat, są samotni lub cierpią na depresję, szczęście może być jednym z najbardziej odległych i najtrudniejszych do osiągnięcia stanów.

Czytaj dalej

Miłość historia osobista Anna Król-Kuczkowska

Bezpieczny styl tworzenia więzi to wielki kapitał, sposób na dobre, otwarte i odważne życie. Wiele osób buduje jednak relacje, w których nie czują się bezpieczne, w których ranią i są ranione. Na początku historii ich miłości coś musiało się zdarzyć.