Humani
Pracownia Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

Grupa MBT – psychoterapia oparta na mentalizacji

Pracownia HUMANI zaprasza na grupę psychoterapeutyczną pracującą w nurcie MBT, czyli psychoterapii opartej na mentalizacji.

Grupa jest ograniczonym w czasie, 15 – miesięcznym programem intensywnej pracy terapeutycznej, skierowanym do osób dorosłych, które:

  • mają trudność w rozumieniu i regulowaniu swoich emocji (mogą mieć tendencję do nadmiernego wycofywania się i/ izolowania lub do dużej impulsywności)
  • mają różnego rodzaju trudności w relacjach interpersonalnych – w związkach i/lub w pracy
  • mają poczucie, że słabo rozumieją zarówno siebie, jak i innych ludzi
  • skarżą się na okresy obniżonego nastroju i poczucia bezsensu
  • mają tendencję do nadużywania substancji lub destrukcyjnych zachowań w momentach silnego pobudzenia emocjonalnego.

Grupa będzie pracowała od marca 2024 do czerwca 2025, z miesięczną przerwą wakacyjną (sierpień 2024).

Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, w środy w godzinach: 09.30 – 11.30, w siedzibie Pracowni HUMANI przy ulicy Radosnej 12 w Poznaniu.

Zdolności do mentalizowania jest jednym z ważniejszych fundamentów zdrowia psychicznego, umiejętnością niezbędną do tworzenia bliskich, satysfakcjonujących związków i do radzenia siebie z nieuniknionymi kryzysami w relacjach.

Umiejętność ta oznacza rozumienie zachowań oraz uczuć własnych i innych ludzi. Zdolność do mentalizowania pomaga lepiej rozpoznawać I regulować emocje, chroni przed zachowaniami autodestrukcyjnymi I destrukcyjnymi.

Mentalizacja pomaga nam również w radzeniu sobie z nieporozumieniami i konfliktami w bliskich relacjach poprzez sposoby, które zbliżają do siebie ludzi, a nie niszczą łączące ich więzi.

Praca nad pogłębieniem zdolności do mentalizowania pomaga ludziom w tworzeniu0 relacji opartych na wzajemnych zrozumieniu, empatii i współczuciu.

Wejście do grupy poprzedzone jest konsultacją z jednym z prowadzących.

Grupę poprowadzą: Paweł Rybacki – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego wraz z Martą Sobczak – psycholog, psychoterapeutką.

Koszt udziału w grupie to 630zł miesięcznie.

Zainteresowanych prosimy o kontakt biuro[at]humani.pl lub 793 700 087.