Humani
Pracownia Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

Szkolenia

Ważną formą naszej działalności i elementem naszej misji, jest praca na rzecz doskonalenia umiejętności zawodowych psychoterapeutów.

Organizujemy zarówno krótkie wykłady i seminaria poświęcone konkretnemu zagadnieniu, jak i większe szkolenia psychoterapeutyczne.
Przywiązujemy najwyższą wagę do tego, aby proponowane przez nas szkolenia zgodne były z obowiązująca dzisiaj wiedzą i praktyką psychoterapii.

Od kliku lat współorganizujemy wraz z Laboratorium Psychoedukacji  dwuletnie szkolenie doskonalące  “Zaawansowana Szkoła Współczesnej Psychoterapii Psychodynamicznej”

Najbliższa edycja 2021-2023 będzie już czwartą i rozpocznie się Zjazdem Inauguracyjnym pod koniec sierpnia 2021.  Zajęcia odbywały się będą naprzemiennie w Poznaniu i Warszawie.

Program tego nowatorskiego i bardzo dobrze ocenianego  projektu bazuje na najnowszych koncepcjach psychoterapeutycznych i neuronaukowych.

 Z tej perspektywy przedstawiamy  współczesne rozumienie diagnozy, psychopatologii, psychotraumatologii  procesu zmiany w psychoterapii oraz planowania i prowadzenia leczenia w ujęciu psychodynamicznym

ZSWPP jest również jedynym w Polsce szkoleniem oferującym szeroki zakres teorii, praktyki i superwizji  w nurcie MBT (Psychoterapia Oparta na Mentalizacji).

Proponujemy naukę w kameralnych grupach, indywidualne podejście do uczenia oraz duży nacisk na praktykę kliniczną.

Zajęcia prowadzą uznani klinicyści m.in.: Maria Beisert, Rafał Bornus, Marta Głowacka, Anna Król-Kuczkowska, Bożena Maciek-Haściło, Zofia Milska- Wrzosińska, Maciej Pilecki, Władysław Sterna, Cezary Żechowski i inni.

 

Kierownikiem szkoły jest Anna Król – Kuczkowska.

Więcej informacji tutaj