Humani
Pracownia Psychoterapii i Rozwoju Osobistego

Pracownia HUMANI uruchamia pierwszą w Polsce grupę psychoterapeutyczną pracującą w nurcie MBT, czyli psychoterapii opartej na mentalizacji.

Grupa jest ograniczonym w czasie, 15 – miesięcznym programem intensywnej pracy terapeutycznej, skierowanym do osób dorosłych, które:

  • mają trudność w rozumieniu i regulowaniu swoich emocji (mogą mieć tendencję do nadmiernego wycofywania się i/ izolowania lub do dużej impulsywności; często uskarżają się na kłopoty z wybuchami złości)
  • rozładowują swoje emocje w sposób, którego nie rozumieją, a często się wstydzą
  • mają różnego rodzaju trudności w relacjach interpersonalnych – w związkach i/lub w pracy
  • mają poczucie, że słabo rozumieją zarówno siebie, jak i innych ludzi
  • skarżą się na okresy obniżonego nastroju, nawracającej depresji i poczucia bezsensu
  • mają tendencję do nadużywania substancji lub destrukcyjnych zachowań w momentach silnego pobudzenia emocjonalnego (zwłaszcza doświadczając pustki lub nieznośnego bólu psychicznego).

Grupa będzie pracowała od lutego 2022 do czerwca 2023, z dwumiesięczną przerwą wakacyjną (lipiec – sierpień 2022).

Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu, w środy w godzinach 9.00 – 11.00 w siedzibie Pracowni HUMANI przy ulicy Radosnej 12 w Poznaniu.

Zdolność do mentalizowania jest jednym z ważniejszych fundamentów zdrowia psychicznego, umiejętnością niezbędną do tworzenia bliskich, satysfakcjonujących związków i do radzenia siebie z nieuniknionymi kryzysami w relacjach.

Umiejętność ta oznacza rozumienie zachowań oraz uczuć własnych i innych ludzi. Zdolność do mentalizowania pomaga lepiej rozpoznawać i regulować emocje, chroni przed zachowaniami autodestrukcyjnymi i destrukcyjnymi.

Mentalizacja pomaga nam również w radzeniu sobie z nieporozumieniami i konfliktami w bliskich relacjach poprzez sposoby, które zbliżają do siebie ludzi, a nie niszczą łączące ich więzi.

Praca nad pogłębieniem zdolności do mentalizowania pomaga ludziom w tworzeniu relacji opartych na wzajemnych zrozumieniu, empatii i współczuciu.

Wejście do grupy poprzedzone jest konsultacją z jednym z prowadzących. Grupę prowadzą: Anna Król – Kuczkowska oraz Paweł Rybacki.

Zainteresowanych prosimy o kontakt: biuro@humani.pl lub 793 700 087.